Novinka: QI collagen

PROČ JSOU PRO NÁS DŮLEŽITÉ BÍLKOVINY,
ZEJMÉNA KOLAGEN?


Bílkoviny jsou základními stavebními kameny našich těl. Jsou vytvářeny sekvencemi aminokyselin, které se dle genetické informace řadí vždy do určitého řetězce. A podle pořadí, v jakém se aminokyseliny v řetězci vyskytují, podle jejich posloupnosti se určuje druh bílkoviny.

Kolagen je bílkovina, která se nachází v lidském organismu všude, možná ještě lépe řečeno – leckde. V současnosti se ho podařilo identifikovat dokonce až 28 typů. Kolagen se vyskytuje na všech místech, kde je třeba něco vyplnit, podepřít nebo učinit pružným. Proto jej najdeme zejména ve šlachách, vazech, chrupavkách, ale i v kůži nebo očích. Jeho úkolem je dodávat tkáním pružnost. Jenže je tady potíž. Jak jistě víte, nejpružnější jsou děti. Jsou tak chráněny i před následky svých experimentů. Nemusejí se bát padat, tak zkoušejí všechno možné. Jak ale člověk stárne, pružnost tkání ustupuje pevnosti a později až ztuhnutí. A to je jeden ze zdrojů našeho strachu z pádů ve vyšším věku. Prostě podvědomě cítíme, že bychom si mohli ublížit. A je tomu tak. Dalším projevem slábnoucí tvorby kolagenu je vznik vrásek a vadnoucí kůže. Celkově se zhoršuje pružnost všech tkání, včetně oční čočky, kloubních chrupavek či meziobratlových plotének.

QI COLLAGEN

Nový produkt QI collagen obsahuje kolagen I. a II. typu. Jednička je součástí mnoha tkání, jako jsou klouby, kosti, chrupavky nebo vazivová pouzdra orgánů. Obsahuje ji také řídké vazivo, které je například v kůži, kde zajišťuje její hydrataci a elasticitu. Dvojka se naproti tomu vyskytuje prakticky pouze v chrupavkách, netvoří vlákna a je nezbytná pro pružnost chrupavek. Nejlepším zdrojem kolagenu jsou ryby. Tak je to i u QI collagenu. Z volného hlubokomořského odlovu z vod kolem Islandu nám rybky poskytují svůj dokonale čistý kolagen. Tím je zajištěna kvalita odpovídající standardu produktů Energy. Jenže ono nestačí použít nějakou látku, která je důležitá pro tělo. Je také třeba poslat ji do míst, kde má působit. A proto je do produktu přidáno ještě několik bylin, které vycházejí z tradiční ajurvédské medicíny. Jednak je to kurkuma. Známé koření, které dokáže odstraňovat záněty a blokády v energetických drahách, podporuje krev, vyživuje meridiánové dráhy. Tato bylina je vnímána jako účinná proti rakovině a stárnutí. Dále jsou to plody morušovníku, který také odblokovává stagnující energii v drahách, pomáhá kloubům a šlachám, mírní křeče, a kadidlovník, jenž snižuje zánět nejen v kloubech, ale i v průduškách, kůži, šlachách, a navíc velmi výrazně tlumí bolesti kloubů. Tyto byliny pošlou kolagen do šlach, vaziva a chrupavek. Tím se zajistí, aby se jen tak volně nerozptýlil po těle, ale dostal se, kam má. Celou kompozici pak doplňuje extrakt z plodů aceroly, jež obsahují vitamin C, nezbytný pro výstavbu kolagenu. 

ÚČINKY

Co můžeme po kolagenu chtít? Už v brzké době po začátku podávání by měl snížit bolestivost kloubů, vazů a šlach. Při jeho dlouhodobém působení lze očekávat zlepšení tvorby kloubního mazu, elasticity tkání i postupné vyhlazování vrásek. Záležet bude samozřejmě na závažnosti původního problému – čím je větší, tím déle je třeba kolagen užívat. Všechny ženy jistě uvítají také pozitivní vliv kolagenu na pružnost a mladistvý vzhled pleti, kvalitu a růst vlasů a nehtů. Podle posledních poznatků je důležitá nejen kvalita kolagenu, ale i dávka a způsob jeho užívání. Jako nejméně účinná se jeví jednorázová vysoká dávka. Naopak nejefektivněji působí kolagen v podobě prášku, který se rozpustí ve vodě a popíjí po doušcích v průběhu celého dne. Účinky jsou potom násobně větší!

Naše další články